Míšiny a pájiny stránky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Harry Potter a syn zrádného smrtijeda

4. kapitola

4. kapitola – dopisy a únos

 Druhého dne měl Harry velmi podobný režim jako každý den. Tento den však Harry nešel ven ale zůstal doma ve svém pokoji a přemýšlel kde by mohly být ostatní viteály. Také přemýšlel  o Siriusovi a hlavně na to jak je šťastný, že ho má. Při svém hlubokém zamyšlení si nevšiml, že otevřeným oknem vletěl dovnitř Papučím. Všiml si ho až mu vrazil do kebule. Tato malá sovička nesla dopis od Rona s Harmionou.

Stálo tam:

 

Ahoj Harry!

Jak se máš? Netrápěj tě tam ti hrozní mudlové? Doufáme, že ne. My jsme tak rádi, že se Sírius vrátil. Všechno nám řekl a hned se zapojil do práce. My tady přežíváme a myslíme na tebe!!!!!! Ještě chceš odejít z Bradavic? My půjdeme samozřejmě s tebou.

Měj se dobře a opatruj se.

Ron a Harmiona.       

 

Harry se usmál a hned se dal do odpovědi:

 

Ahoj Rone a Harmiono!

Mám se dobře. Mudlové  mě moc netýrají. Moc se mi po vás stýská. Jsem taky moc rád, že se Sírius vrátil. Uvidíme se po mých narozeninách.

         Ahoj Harry.

 

Poté dal dopis Papušíkovy a poslal ho zpátky. Byl už večer, když se domem rozlehla rána od přemístění. Harry odhadoval, že to byly dva lidé. Nejdřív si pomyslel, že to byli smrtijedi. Poté mu došlo, že dům je chráněn a že se tam nikdo nemůže dostat. Možná, že to byl řád, říkal si. Ale za chvíli zjistil jak se hluboce mýlil. Do pokoje vešli dva muži v černém. Byly to dva nejznámější smrtijedi Severus Snape a Lucius Malfoy. Harry okamžitě šáhl do kapsy pro hůlku aby se mohl bránit. Ale Snape ho předešel a odzbrojil ho. Harry zůstal stát jako přikovaný a přemýšlel co teď. Severus s Luciusem si mezitím zvědavě prohlíželi ale zůstávali ve střehu. Harrymu to bylo divné, že na něj nezaútočili. Přemýšlel co na něm můžou vidět. V jednu chvíli se dokonce podíval do zrcadla jestli nemá na obličeji šmouhu. Což Severuse s Luciusem nesmírně pobavilo. Harryho překvapilo, že vidí se Snapea smát. Ale po chvíli dostal šílený vztek a skočil po Severusovi, začal ho bít hlava  nehlava. Úplně zapomněl, že Snape je větší, starší a silnější a ještě ke všemu ozbrojený a že vedle něj stojí Malfoy, Severus byl z nečekaného agresivního útoku tak šokovaný, že se vůbec nebránil a ani nechtěl, protože by mohl omylem Harrymu ublížit což nechtěl a ani nesměl. Radši by ublížil sám sobě než vlastnímu synovy. Lucius byl z toho také překvapení ale nakonec i když se mu chtělo smát tak Severusovy pomohl. Uchopil Harryho pod rameny a odtáhl jej od Severuse. Severus byl celej zřízenej tekla mu krev z obočí ze rtů a z nosu.Na oku měl navíc parádní monokl. Navíc měl pocit, že má zpřerážený žebra. Ale zvedl se a pomohl Luciovy s Harrym. Jemně ho kouzlem omráčil a přemístil se s ním neznámo kam. Lucius se pak mohl dosyta vysmát. Když se uklidnil provedl nějaká kouzla aby to vypadalo, že tady zaútočily smrtijedi a přemístil se za Severusem s Harrym.  

 

Poslední komentáře
23.02.2008 13:57:24: je to zajímavé ale kapitoli dávej alespoň jendou tak delší ..kdyžtak se podívej na www.povidkyhp.wgz...
07.07.2007 18:19:27: tak tomuto hovorim kratke kapitoly....kam sa hrabu moje posledne komentare u inych autorov, kt. mali...
05.07.2007 21:06:44: mno je to pěkná povádka... chtělo by to dělší kapitoly... a pokračování =)
05.07.2007 20:48:13: pani ze by taky nekde byl Lucius kladna postava =)...
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.