Míšiny a pájiny stránky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Harry Potter a syn zrádného smrtijeda

2 kapitola

2. kapitola - začátek prázdnin

Tak tady máte pokračování. omlouvám se, že to tak dlouho trvalo. Jme teď na to dvě takže to půje líp. Jelikož  tady padly názory, že na toto téma je už mnoho povídek tak jsem se rozhodla udělat změny. Harry bude stále syn  Snepea a Lili ale děj spadá do 7 ročníku.
 Tak se do toho pusťte.

„Pottere vstávej! Je ráno  a někdo musí opéct slaninu pro Dudlána“ Tato slova  probudila Harryho. Harry otevřel svá krásná, zelená kukadla, nandal si brýle a opatrně vstal z postele aby se umyl  a oblékl do vytahaného oblečení po jeho bratránkovi. Poté sešel po schodech do velké a přepychové kuchyně, kde již netrpělivě čekal na svou vydatnou snídani Dudlej a jeho rodiče. Teta Petúnie byla vysoká, hubená osoba s koňským obličejem.Měla na sobě růžovou košilku na ramínka a růžový župan. Jeho strýc Vernon byl tlustém a vypadal celkově jako mrož protože měl knír jak ten mrož. Jeho bratránek byl malý, tlustý, rozmazlený  kluk, na kterého nedali jeho rodiče dopustit. K Harrymu se chovají jako k otrokovy.  Jedinou útěchou  pro Harryho bylo to, že mu bude 17 let a že bude v kouzelnickém světě plnoletý a může navždy opustit Zobí ulici. Jediné místo, kde se cítí jako doma jsou Bradavice, kde má spoustu kamarádů. Jenže před pár dny jistý slizký bradavický profesor  zabil ředitele Bradavic Abuse Brumbála. Ano, ten slizoun je Severus Snape. Se smrtí Brumbála ztratil Harry rádce a ochránce. V kouzelnickém světě  zavládl strach a chaos. Na  Snapeovu hlavu byla vypsána odměna 50 000 galeónů. Navíc hrozilo, že se Bradavická škola zavře. Jelikož  na Harrym ležela tíha věštby, která byla kdysi vyslovena a určovala, že má moc zabít pána zla, se Harry rozhodl, že v případě, že budou Bradavice otevřeny, už do nich nenastoupí a bude pokračovat v hledání Voldemortových viteálů. Toto rozhodnutí sice jeho kamarády Rona s Harmionou  velice mrzela ale rozhodli se, že mu budou pomáhat.Po pohřbu Abuse Brumbála Harry odjel do Zobí ulice s tím, že tam vydrží do svých narozenin a pak bude pátrat po viteálech.

Harry musel doma zalívat zahradu a sekat trávník, mít auto, luxovat a vařit snídaně. Poté se mohl jít projít ven a odpočinout si od domácích pracích. Po celodenní práci šel do parku, sedl si na lavičku a přemýšlel co se v budoucnu stane. Když takhle rozjímal jestli vyhraje dobro nebo zlo tak se k němu zezadu přiblížil velký, chundelatý pes černé barvy. Harrymu někoho silně připomínal. Pes vypadá přátelsky a mile. Pes se chvíli pozorně rozhlížel na všechny strany. Když nic zajímavého neuviděl se začal proměňovat ve člověka …….

 

Poslední komentáře
18.06.2007 15:55:18: Pěkný. Ale přesto má dvě výtky. Délka kapitoly. Přece jen, je to trošičku krátké nezdá se ti? A pak ...
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.